Lojistik

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ DÖRDÜNCÜ DÖNEM KATILIMCILARI İLE BULUŞTU

30.10.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜSEM) desteğiyle düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi'nin dördüncü dönemi, İTÜ Maçka Kampüsü'nde 6 Ekim Cumartesi günü başladı.
 

DIŞ TİCARET CARİ AÇIĞI ENGELLEDİ

15.10.2018 Pzt

Türkiye'nin ağustos ayı ve 12 aylık cari açığı gerilerken, buna en büyük katkıyı dış ticaret verdi.
 

UÇAK KARGOYLA UZAK DOĞU'YA YAŞ SEBZE MEYVE İHRACATI

15.10.2018 Pzt

Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Güleç, Türk Hava Yolları'nın (THY) uçak kargo seferleri için görüşmelerin sonuna yaklaştıklarını, kilogram maliyetinin 1 doların altına düşürülmesinde anlaşma sağlanırsa Uzak Doğu'ya yaş sebze meyve ihraç edebileceklerini söyledi.
 

ETIHAD GENİŞ GÖVDE UÇMAYA DEVAM EDİYOR

10.10.2018 Çar

Etihad, Kasım-2018 ayının sonuna kadar Abu Dhabi – Istanbul – Abu Dhabi hattında geniş gövde yolcu uçağıyla uçmaya devam edeceğini açıkladı.
 

ÇOK YAŞASIN GELECEK VE ÇOK YAŞASIN FORWARDERLAR

10.10.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından 19 Eylül'de gerçekleştirilen Geleceğin Lojistiği Zirvesi, UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur'un “Çok yaşasın gelecek ve çok yaşasın forwarderlar!” sözleriyle son buldu.
 

UTİKAD FIATA DÜNYA KONGRESİ’NDE YENİDEN ONAY ALDI

02.10.2018 Sal

Türk lojistik sektörünü uluslararası platformlarda temsil etme görevini başarıyla sürdüren Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Hindistan'da düzenlenen FIATA Dünya Kongresi'nde büyük bir başarıya imza attı.
 

KUR ARTIŞLARI NEDENİYLE İTHALAT YÜKLEMELERİNDE YAVAŞLAMA YAŞANIYOR

25.09.2018 Sal

Döviz kurundaki dalgalanmalar lojistik sektöründe de etkilerini gösteriyor. Kur farkının kara, deniz ve hava taşımacılığında navlun fiyatlarına yansıdığını belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Navlun ücretlerinin merkez bankası döviz satış kuru ile çarpılarak ithalat gümrük beyannamesine eklenmesi vergi matrahını ve dolayısıyla ödenen vergi miktarlarını önemli ölçüde yükseltti” şeklinde konuştu.
 

LOJİSTİK GÜNDEMİ CUMHURBAŞKANLIĞI NEZDİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

19.09.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, lojistik gündeminde yer alan sorunları 15 Eylül 2018 tarihinde Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a aktardı.
 

GELECEĞİN LOJİSTİĞİ’NE GERİ SAYIM BAŞLADI

12.09.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek olan Geleceğin Lojistiği Zirvesi için geri sayım başladı. Lojistik sektörü temsilcilerinin ve tedarik zinciri yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği zirvede lojistiğin geleceğinin haritası çıkarılacak.
 

KUR ARTIŞLARI NEDENİYLE İTHALAT YÜKLEMELERİNDE YAVAŞLAMA YAŞANIYOR

05.09.2018 Çar

Döviz kurundaki dalgalanmalar lojistik sektöründe de etkilerini gösteriyor. Kur farkının kara, deniz ve hava taşımacılığında navlun fiyatlarına yansıdığını belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Navlun ücretlerinin merkez bankası döviz satış kuru ile çarpılarak ithalat gümrük beyannamesine eklenmesi vergi matrahını ve dolayısıyla ödenen vergi miktarlarını önemli ölçüde yükseltti” şeklinde konuştu.
 

DEV UÇAK KITA LOJİSTİK İÇİN GELDİ

03.09.2018 Pzt

31.08.2018 tarihinde Türkiye’den Nijer’e KITA LOJİSTİĞİN organize ettiği charter operasyonu düzenlendi.
 

SEKTÖR GELECEĞİN LOJİSTİĞİ’NE SPONSOR OLDU

30.08.2018 Per

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek olan Geleceğin Lojistiği Zirvesi'nin sponsorları belli olmaya başladı. Geleceğin Lojistiği Zirvesi'nin “ANA SPONSORU” uluslararası yük platformu Trans.Eu oldu.
 

UPS BLOCKCHAIN İLE SEVKIYATA HAZIRLANIYOR

18.08.2018 Cmt

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden olan UPS, son dönemlerin en önemli teknolojisi olan blockchain’i sevkıyatlarında uygulamak için adım atıyor.
 

LOJİSTİK PERFORMANS ENDEKSİ 2018 VE TÜRKİYE

16.08.2018 Per

2007 yılından beri Dünya Bankası ülkelerin lojistik performanslarını 6 farklı kriter çerçevesinde ölçerek ülkeleri Uluslararası Lojistik Performans Endeksi adı altında puanlıyor. Bu kriterler gümrük, altyapı, uluslararası sevkiyat, lojistik hizmetlerin kalitesi, gönderilerin takibi ve izlenebilirliği ve son olarak gönderilerin zamanında teslimidir.
 

FIATA DİPLOMA EĞİTİM PROGRAMI KATILIMCILARI GÖRÜŞLERİNİ MESLEKTAŞLARI İLE PAYLAŞTI

07.08.2018 Sal

Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği'nde yer alan “FIATA Diploma Eğitimi programını tamamlayan sektör çalışanlarında ODY ve ÜDY belgeleri aranmayacak” maddesi ile ulusal platformda değerini arttıran FIATA Diploma Eğitimi 3. Dönem mezunlarını geçtiğimiz aylarda verdi.
 

UTİKAD GELECEĞİN LOJİSTİĞİ ZİRVESİ

05.08.2018 Paz

UTİKAD, "Geleceğe nasıl uyum sağlarım? Geleceğin getireceği fırsatlar ve tehditler neler? Oyunda kalmaya nasıl devam ederim? e-Dünya'ya hazır mıyım?" gibi soruların yanıtlarına yeni bakış açısı kazandıracak Geleceğin Lojistiği Zirvesi'ni 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Elite World Europe Otel'de düzenliyor.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız