Lojistik

LOJİSTİK GÜNDEMİ CUMHURBAŞKANLIĞI NEZDİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

19.09.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, lojistik gündeminde yer alan sorunları 15 Eylül 2018 tarihinde Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a aktardı.
 

GELECEĞİN LOJİSTİĞİ’NE GERİ SAYIM BAŞLADI

12.09.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek olan Geleceğin Lojistiği Zirvesi için geri sayım başladı. Lojistik sektörü temsilcilerinin ve tedarik zinciri yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği zirvede lojistiğin geleceğinin haritası çıkarılacak.
 

KUR ARTIŞLARI NEDENİYLE İTHALAT YÜKLEMELERİNDE YAVAŞLAMA YAŞANIYOR

05.09.2018 Çar

Döviz kurundaki dalgalanmalar lojistik sektöründe de etkilerini gösteriyor. Kur farkının kara, deniz ve hava taşımacılığında navlun fiyatlarına yansıdığını belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Navlun ücretlerinin merkez bankası döviz satış kuru ile çarpılarak ithalat gümrük beyannamesine eklenmesi vergi matrahını ve dolayısıyla ödenen vergi miktarlarını önemli ölçüde yükseltti” şeklinde konuştu.
 

DEV UÇAK KITA LOJİSTİK İÇİN GELDİ

03.09.2018 Pzt

31.08.2018 tarihinde Türkiye’den Nijer’e KITA LOJİSTİĞİN organize ettiği charter operasyonu düzenlendi.
 

SEKTÖR GELECEĞİN LOJİSTİĞİ’NE SPONSOR OLDU

30.08.2018 Per

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek olan Geleceğin Lojistiği Zirvesi'nin sponsorları belli olmaya başladı. Geleceğin Lojistiği Zirvesi'nin “ANA SPONSORU” uluslararası yük platformu Trans.Eu oldu.
 

UPS BLOCKCHAIN İLE SEVKIYATA HAZIRLANIYOR

18.08.2018 Cmt

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden olan UPS, son dönemlerin en önemli teknolojisi olan blockchain’i sevkıyatlarında uygulamak için adım atıyor.
 

LOJİSTİK PERFORMANS ENDEKSİ 2018 VE TÜRKİYE

16.08.2018 Per

2007 yılından beri Dünya Bankası ülkelerin lojistik performanslarını 6 farklı kriter çerçevesinde ölçerek ülkeleri Uluslararası Lojistik Performans Endeksi adı altında puanlıyor. Bu kriterler gümrük, altyapı, uluslararası sevkiyat, lojistik hizmetlerin kalitesi, gönderilerin takibi ve izlenebilirliği ve son olarak gönderilerin zamanında teslimidir.
 

FIATA DİPLOMA EĞİTİM PROGRAMI KATILIMCILARI GÖRÜŞLERİNİ MESLEKTAŞLARI İLE PAYLAŞTI

07.08.2018 Sal

Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği'nde yer alan “FIATA Diploma Eğitimi programını tamamlayan sektör çalışanlarında ODY ve ÜDY belgeleri aranmayacak” maddesi ile ulusal platformda değerini arttıran FIATA Diploma Eğitimi 3. Dönem mezunlarını geçtiğimiz aylarda verdi.
 

UTİKAD GELECEĞİN LOJİSTİĞİ ZİRVESİ

05.08.2018 Paz

UTİKAD, "Geleceğe nasıl uyum sağlarım? Geleceğin getireceği fırsatlar ve tehditler neler? Oyunda kalmaya nasıl devam ederim? e-Dünya'ya hazır mıyım?" gibi soruların yanıtlarına yeni bakış açısı kazandıracak Geleceğin Lojistiği Zirvesi'ni 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Elite World Europe Otel'de düzenliyor.
 

UTİKAD OSJD/FIATA TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

31.07.2018 Sal

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD'ın da üye olduğu FIATA (International Federation of Freight Forwarders Associations-Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu) ile OSJD (Organization for Cooperation of Railways-Demiryolları İş Birliği Örgütü) tarafından, 11-12 Temmuz 2018 tarihlerinde İstanbul Crowne Plaza Otel-Florya'da UTİKAD ev sahipliğinde Kombine Taşımacılık Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.
 

UPS’DEN İSTANBUL YENİ HAVALİMANI’NA YATIRIM

13.07.2018 Cum

UPS, İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki tesisiyle akıllı küresel lojistik ağının bir parçası olarak Türkiye’deki müşterileri birleştirecek.
 

UTİKAD’IN TİO YÖNETMELİĞİ’NE YÖNELİK ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ

12.07.2018 Per

Taşıma İşleri Organizatörleri'nin çalışma koşullarını, sorumluluk, yükümlülük ve haklarını belirleyen Taşıma İşleri Organizatörleri Yönetmeliği, 6 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlandı.
 

UPS TÜRKİYE YÖNETİCİLİĞİ POZİSYONUNA BURAK KILIÇ’I GETİRDİ

02.07.2018 Pzt

UPS (NYSE: UPS) yaptığı açıklamada, UPS Türkiye için yeni ülke yöneticisi olarak Burak Kılıç’ı atadığını duyurdu. Bu görevinde Kılıç, UPS’in Türkiye’deki faaliyetlerinden, iş geliştirme çalışmalarından ve stratejisinden sorumlu olacak.
 

UTİKAD FIATA DÜNYA KONGRESİ İÇİN DEVLET DESTEĞİ ALDI

20.06.2018 Çar

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Hindistan’da gerçekleştirilecek 2018 FIATA Dünya Kongresi’ne devlet destekli ticaret heyeti ile katılmak için Ekonomi Bakanlığı’ndan ön onay aldı.
 

MARS LOGISTICS YENİ LOJİSTİK ÜSSÜNDE FAALİYETLERİNE BAŞLADI

19.06.2018 Sal

Hadımköy Lojistik Merkezi Faaliyete Başladı. Tüm entegre lojistik hizmetlerini kusursuz olarak sunarak sektörde sayısız farklılıklar yaratan ve sürekli büyüyerek müşterilerine yenilikler sunan Mars Logistics, yeni lojistik merkezini Hadımköy’de konumlandırıyor. 70.000 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Hadımköy Lojistik Merkezi Mars Logistics’in yeni “lojistik üs“ü olacak.
 

İSTANBUL HAVA KARGO TAŞIMACILIĞININ MERKEZİ OLACAK

18.06.2018 Pzt

Ahmet Arslan, hava kargo taşımacılığının her geçen gün geliştiğini ifade ederek, İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim’de hizmete girmesiyle kentin, havacılıkta yolcu trafiğinin yanı sıra kargo taşımacılığının da merkezi olacağını söyledi.
<< 1 2 3 4 5  ... >> 
Yazarlar

Taner AKSOY

Ülkemizde Üniversite Mezunlarının İstidahımı ve Sektörümüzde* Durum

E-Dergi Son Sayımız